CHF3020CBF201R
Mfr.Part #
CHF3020CBF201R
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package/Case
Datasheet
CHF3020CBF201R
Description
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 10W
Stock
421
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Aluminum Oxide
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
RF, High Frequency
Lead Style :
Tab
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
200 Ohms
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%